Ahoj (potenciálny) cestovateľ

Volám sa Jana. Som závislák od cestovania na ceste k uzdraveniu. Koho klamem. Som na ceste na letisko. Alebo aspoň prstom po mape. Snažím sa plniť si (cestovateľské) priania, čo najviac ako sa dá (a kto nie ?). Navštíviť každý rok novú krajinu, možno dve, pozrieť sa na nejaké zaujímavé miesta. Získať zážitky, aj inšpirácie pre svoj cestovateľský blog Travelville.  Aktuálne mám na konte (moment počítam) 24 krajín. Okey tak 22. Chorvátsko a Bosnu som síce prešla autom, ale reálne som tam okrem hotela a benzínky nevidela nič. A áno, počítala som aj Slovensko.

 

Čo je Travelville ?

Občas dostanem otázku, prečo názov Travelville. Jednoducho preto, že ten pôvodný (Trouvaille) nevedel nikto (vrátane mňa) vysloviť, nie to napísať. Jeden z mojich začiatočníckych failov. Ale zase, tričká som mala skôr ako doménu. Takže isto nie ten najväčší.

Travelville je o cestovaní (fakt vááážne ?).  Píšem o momentoch, pri ktorých som ostala stáť bez slov. O úžasných miestach, ktoré som navštívila. O dobrodružstvách a nezabudnuteľných zážitkoch. O potápaní v Thajsku (je zatiaľ mojou jedinou exotikou, takže sa o ňom ešte „napočúvaš“). O raftingu v Čiernej Hore. Jazde púšťou v Egypte.

 

Čo tu nájdeš a ako ti môžem pomôcť ?

  • Užitočné tipy z krajín a miest, ktoré som navštívila. Nazri do sveta a zisti, ako sa dopraviť na Severný Cyprus a čím platiť v Belehrade.
  • Prečítaj si tipy a triky a urob pár krokov k tomu, ako cestovať lacnejšie, bezpečnejšie a bezproblémovejšie.
  • Máš prázdne miesta vo svojom itinerári ? Tieto zaujímavosti ti ich pomôžu zaplniť. Ukážem ti najvyššiu horu Nemecka, najkrajšie miesta na Kréte, aj najstaršie pamiatky v Tirane.
  • A nakoniec sú tu fotky a videá. Možno sa ti nechce čítať. A fotka niekedy povie viac ako tisíc slov. A možno ťa práve tá jedna “donúti” vyraziť na vlastné dobrodružstvá.

 

O písaní, cestovaní, blogovaní

Píšem rada. Občas. Iné dni márne hľadám inšpiráciu a mám pocit, že sa na mňa prázdny dokument mračí.

Bez písania by som mohla cestovať, ale bez cestovania by som nemohla písať.

Najväčším prínosom blogovania (a cestovania) sú všetci podobne postihnutí ľudia, ktorých som vďaka tomu spoznala. A dvere, ktoré sa mi vďaka tomu otvorili. Aj zavreli.

Asi za to môže moja profesionálna deformácia (sprievodkyne), že mám chuť stále ľudom ukazovať zaujímavé miesta a “hnať” ich po pamiatkach.

Blog nie je len písanie. Je to fotenie, sociálne médiá, wordpress, SEO, dizajn a ďalších tisíc vecí. Séria pokusov a omylov na konci ktorej je niečo, čo sa ti už na druhý deň nepáči.

Každý si pamätá to svoje “ten krát po prvé”. Asi preto mám tak rada Krétu, prvé miesto, na ktoré som sa vybral úplne sama.

Čo chce cestovateľ na Vianoce ? Aby už bolo teplo.

Ak sa začínaš podobať na osobu, ktorá na teba zazerá z pasu, je načase niekam vypadnúť.

Kam sa chystám nabudúce ? Do Luxemburgu. Omylom som ho zotrela na mojej strieracej mape. A ešte som nenavštívila krajinu na „L“.

 

Kontakty, spolupráca, otázky, …

Napíš mi na jana.travelville(zavináč)gmail.com

Vačšinu života trávim na Facebook-u.

Fotky a videá nájdeš na Instagrame, Daybyme a Youtube.

Nejaký ten článok som už napísala pre: