5 (100%) 2 votes

Bol si už na ostrove Phuket, alebo sa tam len chystáš ?

Tu je 9 dôvodov na návštevu Phuketu. Možno už túto zimu.

 

Ľudia

Prechádzaš mestom, popri reštauráciách, stánkoch. Miestni ťa zdravia, prihovárajú sa ti. Thajčania. Žijú naozaj veľmi skromne, niekedy v podmienkach, ktoré si našinec nedokáže ani predstaviť. Často bývajú pohromade, jedna veľká rodina. A väčšinou v tom istom dome, alebo dokonca miestnosti, kde majú svoj podnik. Po celý deň sa venujú turistom, šijú, strihajú, varia, alebo predávajú svoj tovar. A napriek tomu zostávajú veľmi prívetiví, pohostinní a okoloidúcich zdravia širokým úsmevom.

 

http://ru.fotopedia.com/items/sippakorn-4CJtbzkZyLU

 

Miesto, odkiaľ je všade blízko

Nemyslím tým len okolité provincie. Vlastne, ani do Bangkoku to nie tak ďaleko, len hodinka lietadlom. Z Phuketu vedie (vodná) cesta aj na ostrovy Krabi, Phi Phi a Similan. Loďou sa dostaneš dokonca aj na Trang a Koh Samui. Hoci, rýchlejšie to bude asi lietadlom.

 

Krabi_052

Thajské jedlo

Jednoduchá, pestrá, korenistá a veľmi chutná. Ostrá, kyslá, sladká, slaná i trpká chuť majstrovsky skombinovaná v jednom jedle. Vraj najchutnejšia kuchyňa na svete. Môžem len súhlasiť. A je jedno, či pôjdeš do luxusnej reštaurácie, ochutnáš fantastický Pad Thai na ulici, alebo sa preješ výborného čerstvého ovocia.

Chceš sa dozvedieť viac o thajskej kuchyni ?

 

2358587551_c76de785e6_o

 

Pod vodou

Andamanské more je živým akváriom. Krištáľovo čisté vody ponúkajú fantastické možnosti skúseným potápačom aj začiatočníkom, ktorých láka nespočetné množstvo potápačských škôl po celom ostrove. Môžeš obdivovať nedotknuté koraly všetkých farieb, sa potápať k vrakom, plávať s veľkými, i malými rybami, či inými kreatúrami.

 

13 Divind Raya Island 046

Nad vodou 

Jemný biely piesok a priezračná voda plná rýb s podmienkami na bezpečné kúpanie sa po celý rok a loďky romanticky sa hojdajúce na vode. Thajské pláže sa právom radia k najkrajším na svete. Niekoľko z nich sa nachádza aj na ostrove Phuket. Vyber si niektorú z menej turistickejších a bez hlučných vodných športov.

 

Hua Beach_35

Príroda

Hoci je Thajsko známe skôr pre iné turisticky atraktívne ciele, ani za svoju nádhernú prírodu sa nemusí hanbiť. Ostrov je pomerne hornatý a viaceré mestá sú ešte stále aspoň čiastočne obklopené džungľou. Skrývajú sa tam divé zvieratá aj vodopády. Predtým, ako do nejakého vlezieš, zisti, či ho miestni nepoužívajú ako zdroj pitnej vody.

 

IMG_2354

Pohľady

Kopcovitý charakter ostrova má ďalšiu výhodu – neskutočné množstvo krásnych výhľadov. Sú pomerne ľahko prístupné a počas jasného dňa z nich možno vidieť aj okolité ostrovy. Takmer z každého z nich. Najpopulárnejší je asi Phromthep Cape, najjužnejší bod celého ostrova s najkrajším západom slnka.

 

Camera 14MP-9PC

 

Nočný život

Nemusíš byť zrovna párty zviera, aby ťa atmosféra Bangla Road strhla aspoň raz v živote. Vykričaná ulica lemovaná barmi, klubmi a krásnymi “Thajčankami“. Podobne divoké sú aj Full Moon Party – zábavy pri splne mesiaca. A Thajčania sa nedajú zahanbiť ani počas osláv nového roka. Pre tých, ktorý sú skôr na pokojnú zábavu, sú tu plážové bary. Hoci veľa z nich organizuje aj hlučné diskotéky, často v nich nájdeš aj živú hudbu a predstavenia.

 

6339953343_81aa30b586_o 

Kultúra thajského boxu

Muai Thai nie v Thajsku iba bojový šport. Je súčasťou bohatej kultúry a tradícií vychádzajúcich z Budhizmu. V každej dedine nájdeš aj dve telocvične. Štadióny, lákajúce bojovníkov z celého sveta sú po celej krajine. Najväčší a najpopulárnejší je v Patongu. Môžeš sa pozerať, staviť si, aj si šport v niektorej s telocviční vyskúšať na vlastnej koži.

 

Muay_Thai_Championship_Boxing_-_Jovan_Davis

 

Ešte váhaš ? Inšpiruj sa videom z Thajska.

Hľadáš ubytovanie na ostrove Phuket ?